AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI EKRE...

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI EKREM ERDEM, KÂĞITHANE’DE STK’LARLA BULUŞTU

05/04/2014

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Kağıthane’de STK yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi. Kağıthane Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerle ilçenin büyük bir değişim yaşadığını ifade eden Erdem, "Kağıthane Fazlı Bey ile birlikte İstanbul’un yüz akı bir ilçe durumuna geldi" dedi.
Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği kahvaltı programında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) yönetici ve üyeleri ile buluştu. Belediye hizmet binasında düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in yanı sıra Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, STK temsilcileri katıldı.

45 yıllık Kağıthaneli olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Erdem, “Ben 45 yıllık Kağıthaneliyim. 1969 - 2014 yılları arasında kesintisiz olarak Kağıthane’de yaşıyorum. Burada Kâğıthane’de oturuyorum ama dünyanın en büyük teşkilatına sahip AK Parti’nin teşkilat yönetiminde olmak ve Türkiye’nin birçok ilinde çalışmalarda bulunmak bizi biraz uzak düşürdü. Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç’ın düzenlediği bu programda 45 yıldır beraber olduğum sivil toplum kuruluşlarında bulunan dostlarımızı görme imkanım oldu. Belediye Başkanımız seçimden hemen sonra muhtarlarımızı davet etti ve biz onların sorunlarını dinledik. Sorunları ilgili yerlere ilettik. Muhtarlarla görüştüğümüz programda enerji ile ilgili bize iletilen bir sorunu Enerji Bakanlığı’na ilettik ve bakan yardımcısı Kağıthane’ye gelerek incelemelerde bulundu. Böylece ben bir kez daha Kağıthane’ye hizmet etme şansı buldum” dedi.

30 Mart 2014 yerel seçimlerini değerlendiren Erdem, “Yerel seçimden önce Türkiye’nin arka arkaya 3 seçimi kaldıramayacağı konuşuluyordu. 30 Mart seçimlerinden sonra Türkiye istikrar kazandı. Döviz, borsa normal seviyeye geldi. Halkın sağduyusu ile demokrasi kazandı, Türkiye kazandı” şeklinde konuştu.


“KAĞITHANE İSTANBUL’UN YÜZ AKI”
Kağıthane’nin yerel seçimlerde kendi rekorunu kırdığını ifade eden Erdem, “Kağıthane seçimlerde kendi içerisinde rekor kırdı. Kağıthane eskiden caddesi cadde, sokağı sokak, deresi dere olmayan bir ilçeydi. Kağıthane Fazlı Bey ile birlikte İstanbul’un yüz akı bir ilçe durumuna geldi” diyerek yerel seçimlerle birlikte belediyecilik anlayışının da değiştiğini ve kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi. Erdem, “Şehirler artık kaçılacak yer değil, yaşanacak yer” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti’nin adayının Türkiye’nin gündemini belirlediğini sözlerine ekleyen Erdem,”Demokrasimize yakışır bir seçimi de 10 Ağustos’ta yapacağız” diyerek ilk defa halkın aracısız olarak Cumhurbaşkanını seçeceğini söyledi.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise, “Katılımcı yönetim anlayışı ile her yıl istişareler düzenliyoruz. Muhtarlar, dernekler, kadın, genç ve çocuk meclisleri, basın çalışanları, sanatçılar, meclis üyeleri ve toplumun her kesiminden insanla istişare toplantılarımızda buluşuyoruz. Esnaf ziyaretleri, Halk Meclisleri Toplantıları ve Kadın Kent Gönüllüleri Toplantıları ile mahalle mahalle komşularımızla buluşuyoruz. Bu toplantılarımız da geçtiğimiz yılı istişare ediyor, yaptıklarımızı değerlendiriyor, gelecek yıl için görüşler alıyoruz. Yeni yıl programımızı oluştururken tüm bu istişarelerden de faydalanıyoruz” dedi.


“SORUMLULUĞUMUZ DA ARTTI”
STK temsilcilerine hizmetleri için teşekkür eden Başkan Kılıç, “Biz Kağıthane’de 500 bin kişilik bir aileyiz. Bizler ailemiz için hizmet ediyoruz. Burada bulunan herkes maddi ve manevi anlamda Kağıthane ailesine hizmet ediyor. Bir anlamda ülkenin hizmetkarları burada. Sizler İstanbul’un ve Türkiye’nin her yerinde etkinlikler düzenliyorsunuz. Anadolu’nun her yerinde düzenlenen bu etkinliklerde de sizlerleyiz” şeklinde konuşarak STK temsilcilerine teşekkür etti.

Yerel seçimlerde oylarını arttırdıklarını ifade eden Başkan Kılıç, “30 Mart yerel seçimlerinde oylarımızı arttırdık. Artan oylarımız ile birlikte sorumluluğumuz da arttı. Sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Yerel seçimler ilçemiz, ülkemiz ve insanlık için hayırlı olsun” dedi.


“KAĞITHANE SEÇİMLERDE REKOR KIRDI”
Yerel seçimlerde Kağıthane’nin rekor oya imza attığını söyleyen AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan, “30 Mart seçimlerinde sizlerin destek ve emeği yanımızdaydı. Kağıthane’nin rekor oyuna imza attık. Şimdiye kadar burada belediye başkanlığı yapan hiçbir parti bu kadar oy alamadı. Desteğiniz için teşekkür ediyor ve bu süreçte AK Parti’nin İlçe Başkanı olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.
Yoğun katılımla gerçekleşen kahvaltı programı STK temsilcilerinin istek ve önerilerini söylemesinin ardından sona erdi.

 

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/yerel-haberler/istanbul/ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-ekrem-erdem-kagithane-de-stk-larla-bulustu-10179113