EKREM ERDEM, ERZURUM KİTAP FUARI’NIN...

EKREM ERDEM, ERZURUM KİTAP FUARI’NIN AÇILIŞINA KATILDI

17/05/2024

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nın açılış törenine katıldı, Törende bir konuşma yapan Erdem, “Sözün gücünü keşfedersek her şey çok farklı olur.” dedi. 

Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi Fuaye Alanı'nda başlayan ve 26 Mayıs tarihine kadar sürecek olan 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nın anlamlı açılışında  katılımcılarla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Genel Başkan Ekrem Erdem, “muhteşem” olarak tarif ettiği fuar havasını teneffüs ettirdiği için Erzurum Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e teşekkür etti ve başarısını sürdüren organizasyon için Sekmen’i tebrik etti. 

“ERZURUM HALK EDEBİYATIMIZIN MERKEZİDİR”
Konuşmasında Erzurum’un edebiyatımızda önemli bir yeri olduğuna işaret eden Genel Başkan Ekrem Erdem, “Erzurum özellikle halk edebiyatımızın ve sözlü edebiyatımızın merkezidir. Dolayısıyla böyle bir şehre böyle bir fuar çok yakıştı.” dedi.

SÖZÜN GÜCÜ
Dili güzel kullanmanın önemli olduğunu kaydeden Ekrem Erdem, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin amacı Türkçeyi doğru kullanmaktır. Çünkü insanların başarılı olması, güzel işler yapması öncelikle kendi dilini doğru ve güzel kullanmasıyla mümkün. Sözün gücü önemlidir. Başarılı devlet adamları, başarılı komutanlar silah yerine sözün gücünü kullanmışlardır. İşte biz o gücü keşfettiğimiz gün Erzurum da farklı olacaktır, Türkiye de farklı olacaktır.” diyerek sözü güçlendirmek için okumanın önemine işaret etti. 

Galeri