Faaliyet Detay

NİSAN’DA CUMARTESİ BULUŞMALARI

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin (TDED) haftalık söyleşi programı “Cumartesi Buluşmaları” kapsamında Nisan ayında iki program gerçekleştirilecek. Ayın konuşmacıları Selçuk Aydın ve İsmail Erdoğan.

Ayın ilk konuşmacısı İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nda Kütüphaneci Selçuk Aydın, “Kütüphanelerin Toplumsal Rolü” başlıklı bir konuşma yapacak.

Program, 20 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te, derneğin genel merkezinde bulunan Ahmed Yesevî Toplantı Salonu’nda başlayacak. 

Konuşmacı:Selçuk Aydın
Konu: Kütüphanelerin Toplumsal Rolü 
Tarih: 20 Nisan 2024 Cumartesi
Saat: 14.00
Yer: Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Merkez
Adres: Merkez Mahallesi Feshane Caddesi No:3 Eyüpsultan / İstanbul
İletişim: 0212 581 61 72 / [email protected]

SELÇUK AYDIN KİMDİR?
1973 yılında Artvin/Şavşat’ta doğdu, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Kütüphanecilik Bölümü Dokümantasyon ve Enformasyon Ana Bilim Dalı’ndan mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünde hazırladığı “Atatürk Kitaplığı Süreli Yayınlarının Sayısallaştırılma Çalışmalarının Teknik ve Yönetimsel Analizi” başlıklı tez ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1996-2017 yılları arasında İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’nde Kütüphaneci ve Proje Koordinatörü olarak görev yapan Selçuk Aydin, 2018 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü'nde ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nda Öğretim Görevlisi / Kütüphaneci olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Halen Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde doktora eğitimine devam eden Aydin, Kütüphanecilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Kültürel Miras, Kültürel Diplomasi ve Proje Yönetimi konuları üzerine çalışmalarda bulunmakta, çeşitli mesleki ve bilimsel yayınlarda ilgi alanındaki konuları kaleme almaktadır. Selçuk Aydin evli ve üç kız çocuk babasıdır.

 

Ayın ikinci konuşmacısı kültür sanat organizatörü İsmail Erdoğan, “Filistin ve Kudüs’ün Kurtuluşunu Sanat Üzerinden Görmek” başlıklı bir konuşma yapacak.

Program, 27 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te, derneğin genel merkezinde bulunan Ahmed Yesevî Toplantı Salonu’nda başlayacak. 

Konuşmacı:İsmail Erdoğan
Konu: Filistin ve Kudüs’ün Kurtuluşunu Sanat Üzerinden Görmek
Tarih: 20 Nisan 2024 Cumartesi
Saat: 14.00
Yer: Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Merkez
Adres: Merkez Mahallesi Feshane Caddesi No:3 Eyüpsultan / İstanbul
İletişim: 0212 581 61 72 / [email protected]

İSMAİL ERDOĞAN KİMDİR?
İlahiyat sonrası sanat tarihini bitiren ve bir ara moda tasarımında yüksek lisans macerasını atılan İsmail Erdoğan, sanat ve kültür üzerine organizasyonlar yaparak sergiler açmakta ve yine sanatla ilgili konularda seminer ve söyleşilere imza atmaktadır.

Galeri