Cemal Özdemir

Cemal Özdemir

Cemal Özdemir

1950 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta tahsilini Kahramanmaraş’ta tamamladı.1972 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.1983 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye bölümünden mezun oldu.1980 yılında TODAİE Kamu Yönetim Uzmanlığı Programına devam etii.

1972-1976 yılları arasında Gaziantep ve Ankara’da öğretmenlik yaptı.1976-1981 yıllarında Mili Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğünde Bütçe Şube Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü ve Birim Müdürü olarak görev yaptı.

1981 yılında memuriyetten istifa ederek ticarete atıldı. Çeşitli şirketlerde kuruculuk ve Genel Müdürlük yaptı.

Aktif siyasete Refah Partisi’nde başlayan ÖZDEMİR, uzun yıllar Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti’de İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı yaptı.

Kendi özel şirketlerinde ticaretle meşgul olan Cemal ÖZDEMİR, birçok Sivil Toplum Örgütünde görev aldı.2005 yılında İstanbul Ticaret Odası (İTO) Kimyevi Madde ve Kimyevi Boya Meslek Komitesi Üyesi 2007 yılında da İTO Meclis üyeliği seçildi ve İTO Disiplin Kurulu üyeliği yaptı.

2009 Yerel Yönetimler Seçimlerinde İstanbul’dan İl Genel Meclis Üyesi seçilen ÖZDEMİR Ak Parti Grup Başkanvelliği görevini yürüttü.

2012 yılında İBB Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı oldu.

İBB İştiraki olan İSTAÇ A.Ş de Yönetim Kurulu Üyeliği, BOĞAZİÇİ Yönetim A.Ş, ÖZİDAŞ A.Ş ve Ulaşım A.Ş de Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ayrıca MİKSEN’de (Mahalli İdareler Kamu İş Veren Sendikası) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.