TDED KURSİYERLERİNDEN DEPREMZEDELERE ...

TDED KURSİYERLERİNDEN DEPREMZEDELERE DESTEK

08/05/2023

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Merkez’inde verilen el sanatları kurslarının katılımcıları, el emeği ürünlerden elde ettikleri gelirle 2 tekerlekli sandalye aldı. Alınan sandalyeler dernek tarafından Kahramanmaraş'taki engelli depremzedelere gönderildi.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Merkez'in Halk Eğitim Merkezi'yle ortaklaşa verdiği tel kırma ve el nakışı kurslarının katılımcıları, hazırladıkları ürünlerden sağladıkları gelirlerle 2 tekerlekli sandalye alarak Kahramanmaraş'ta bulunan engelli depremzedelere bağışladı. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından bölgeye gönderilen sandalyeler sahiplerine ulaştırıldı.

Sandalyelerine kavuşan Seren Hanım ve Selami Bey, mutluluklarını ifade edecek kelime bulamadıklarını dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Depremde evlerini kaybeden ve hayırseverin yardımıyla eve yerleştirilen fiziksel engelli Seren Hanım ve Selami Bey'in Serhat adında Down sendromlu bir oğlu bulunuyor.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Merkezi'nde eğitimleri devam eden kursiyerler, başlattıkları bu dayanışmayı devam ettireceklerini dile getirdi.

 

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/istanbul/2023/05/08/tded-kursiyerlerinden-engelli-depremzedelere-destek

Galeri