TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ D...

TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ DÜZCE ŞUBESİ KURULDU

24/01/2024

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Türkiye genelindeki teşkilatlandırmasını sürdürüyor. Yeni kurulan Düzce ve İzmir Şubeleriyle dernek şube sayısı 25’e ulaştı. Köşe yazarımız Miraç Karayiğit Düzce Şube Başkanlığına getirildi.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğinin 24. Şubesi Düzce'de kuruldu. 2008 yılından bu yana Dil Edebiyat Sanat ve Kültür faaliyetlerini destekleyici faaliyetler yürüten dernek faaliyetleriyle artık Düzce'ye de hizmet edecek.

Düzce Şubesi Dernek yönetiminde Kurucu başkan olan Oxijen medya köşe yazarımız Miraç Karayiğit ile birlikte Prof. Dr. Süleyman Göksoy, Maliye Müfettişi Ferit Kaya ve Eğitimci Ahmet Baran yer alıyor.

 

DÜZCE ŞUBE BAŞKANI MİRAÇ KARAYİĞİT KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamlayan Karayiğit, Malatya Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun oldu. Çukurova Üniversitesi’nde lisans eğitimini, Düzce Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.  İlk şiir kitabı olan “On İki Saklı Bahar” 2018 yılında yayımlandı. Düzce ve Malatya’da çeşitli yerel gazetelerde düzenli olarak köşe yazarlığı yapmakta olan Karayiğit, Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Kaynak: https://www.gunaydinduzce.com/haber/18980406/turkiye-dil-ve-edebiyat-dernegi-duzce-subesi-kuruldu