Dergi Detay

Dergi Resmi

Olağan Hikaye (17. Sayı)

Dergi Ücretsizdir

Hikâyenin Merkezine Doğru

Ülkemiz bir yoğun gündem ülkesidir. Yoğundur, ateşlidir, telaşlıdır genelde. Sürekli değişmesiyle de bilinir. Canımızdır, ciğerimizdir.
En son seçim gündemini geride bıraktık. Edebiyatçıların da dikkati seçimlerdeydi. Sevinenler de üzülenler de dönüp geldiler tekrar edebiyata.
Hikâyecinin gündemi her zaman hikâyededir. Bazen dikkati dağılır ama dağılan dikkati toplamanın yolu da yine hikâyedir. Olağan Hikâye dergisi, bakışını hikâye üzerinde gezdirmeye devam ediyor.
Önümüzdeki sayılarda da hikâyeyi merkeze almaya, buralarda dolaşmaya devam edeceğiz. Teorik yazılarla, tahkiyeyi düşünmekle ve odağa almakla dolacak sayfalarımız.
Hikâyenin gücüne inanıyoruz. Peş peşe dizilen onlarca cümlenin bir hikâyeyi anlatmak için önümüze gelmesinden heyecan duyuyoruz. Özellikle genç isimlerin yazdıklarıyla buluşmaktan keyif alıyoruz. Anlatma derdiyle dertlenenlerin çoğaldığını da görüyoruz. Heyecanlarına omuz vermek bizi de diri kılıyor.
Dolayısıyla güzelim ülkemizin gündemi ne olursa olsun biz o gündemi muhakkak bir hikâyeyle anlıyor ve anlatıyor olacağız. Öyle ya da böyle…

Yunus Emre Özsaray