ELAZIĞ’DA BİR KİTAP DA BENDEN KAMP...

ELAZIĞ’DA BİR KİTAP DA BENDEN KAMPANYASI

27/08/2023

“Bir Kitap Da Benden” kampanyası kapsamında Kırklar Geçici Konaklama Merkezinde kütüphane açıldı. Kütüphanenin diğer kütüphanelerden farkı kitap ödünç verilmiyor, sahiplendiriliyor.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Elazığ Valisi’nin destekleri ile başlattığı “Bir kitap da benden” kampanyası kapsamında Kırklar Geçici Konaklama Merkezi’nde kütüphane açılışı yapıldı.

Açılışa Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumsal İlişkiler Genel Müdürlüğü Proje Destek Daire Başkanı Mehmet Fatih Güney, Yazarlar ve konaklama merkezinde kalan depremzedeler katıldı. 

Kütüphanenin açılışında konuşan Sivil Toplumsal İlişkiler Genel Müdürlüğü Proje Destek Daire Başkanı Mehmet Fatih Güney, Türkiye’de kitap okuma ile ilgili çok sıkıntıların olduğunu kaydederek, kitap okuma ile ilgili acı tabloyu gözler önüne serdi. Ardından açıklamalarda bulunan Yazar Nevzat Ülger de, Elazığ’ın okuma oranının son zamanlarda yükseldiğini ifade etti. 

Türkiye’nin yaşadığı her acının milleti bir araya getirdiğini belirten Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem ise, kurdukları kütüphanenin diğerlerinden farklı olduğunu söyledi. 

Elazığ Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu da, belediye olarak her mahalleye bir kütüphane kurmaya çalıştıklarını kaydetti. 

 

https://www.elazigsonhaber.com/images/upload/vlcsnap-2023-08-27-13h27m05s800.png

Kaynak: https://www.elazigsonhaber.com/gundem/elazigda-bir-kitap-da-benden-kampanyasi-h128138.html

 

Galeri