Faaliyet Detay

BEYKOZ’DA MEDENİYET OKUMALARI SÜREÇ GELİŞTİRME TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin öncülüğünde hayata geçirilen Medeniyet Okumaları Projesi, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yoğun bir şekilde devam ederken okul müdürleri ve öğretmenlerle “Süreç Geliştirme Toplantısı” yapıldı. TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem proje hakkında bir konuşma yaptı.

Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Beykoz İlçe Millî Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, ilçede projenin ilerleyişine dair bir sunum gerçekleştirdi. Projenin yürütüldüğü okullar hakkında bilgilendirmede bulunan Özcan, işlenen temalarda okutulan kitaplarla ilgili verileri paylaştı.

Programda “Medeniyet Okumaları Projesi”nin temelini oluşturan düstur ve prensipler hakkında bir konuşma yapan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem, genç nesillerin kökenini tanıtmayı, doğru kaynaklarla buluşturmayı amaçladığını belirtti. Proje için seçilen kitapların hem doğru temellere oturmasının hem de dil yönünden zengin ve doğru Türkçe ihtiva etmesinin gözetildiğini kaydeden Erdem, “İnanıyorum ki liseli ve ortaokullu nesillerimiz için hayata geçirdiğimiz Medeniyet Okumaları, eğitimcilerimiz için de rehber niteliğindedir. Öncelikle eğitimcilerimizin doğru eserlerle buluşması ve bu eserleri müzakere etmesi büyük önem taşıyor.” dedi.

Toplantıya Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Basri Akdemir, TDED Genel Müdürü Kamil Çakır, ilçedeki okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

Galeri