Faaliyet Detay

“SOSYAL MEDYA VE DİL” KONULU DENEME YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Dil ve edebiyatımıza bütüncül olarak sahip çıkan ve koruyan, kaybolmaya yüz tutmuş kültür ve edebiyatımıza ait zenginliklerin farkında olan, ideal ve beklentilerini yeniden gözden geçirerek okuma-yazmanın eşsiz güzelliğinin bilincine varmış gençleri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla her yıl farklı dallarda yarışma düzenleyen Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, bu yıl da hayatımızın bir parçası hâline gelen medya, sosyal medya ve bu mecralarda kullanılan dile dikkat çekmek için “Sosyal Medya ve Dil” konulu Türkiye genelinde liselerarası düzenlediği yarışmanın sonucu açıklandı.

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, Sancaktepe Belediyesi, Türk Dil Kurumu ve Casper işbirliği ile yapılan “Liseler arası Sosyal Medya ve Dil”konulu bu yarışma, resmî ve özel tüm orta öğretim kurumlarında okuyan öğrencilerin kaybolmaya yüz tutmuş kültür ve edebiyatımıza ait zenginliklerin farkında olan, ideal ve beklentilerini yeniden gözden geçirerek okuma-yazmanın eşsiz güzelliğinin bilincine varmış gençleri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla düzenlendi.

Jürinin yarışmaya katılan eser sahiplerinin isimlerini görmeden belirli kodlamalarla yaptığı değerlendirme sonunda kazanan ilk 30 belirlendi.

Yarışmanın ödül töreni 25 Mart 2016 Cuma günü TDED Genel Başkanı Sayın Ekrem Erdem, Yönetim Kurulu, Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın İsmail Erdem, Sancaktepe Kaymakamı Sayın Feyzullah Özcan, İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Hamdi Usta, Eğitim Birsen 3. Nolu Şube Başkanı Sayın Sayın Erol Ermiş, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Faruk Yelkenci, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve diğer konukların da katılımıyla Sancaktepe Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Bilgi Evi’nde yapıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve plaketleri takdim edildi.

Galeri