Faysal Atmaca

Faysal Atmaca

Faysal Atmaca

1963 Yılının sonbaharında Trabzon Of’ta dünya geldi. Sugeldi köyünde ilköğretimini tamamlayarak kazasında İmam Hatip Okulunda ilk iki yılını tamamladıktan sonra İstanbul’a göç etti ve İstanbul İmam Hatip lisesini 1982 yılında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü 1986 yılında, İkinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Açık ve uzaktan eğitim fakültesi Tarih bölümünü 2020 yılında başarı ile tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde eğitime devam ediyor.

Öğrencilik döneminde eş zamanlı olarak butik bir otelde resepsiyon görevlisi ve muhtelif şirketlerde ön muhasebe yaparak eğitim hayatına maddi destek sağladı. 1988 yılı çeşitli şirketlere muhasebe müdürü olarak çalıştıktan sonra kendi işini aynı meslek üzerine yapmaya başladı. Sırasıyla 2006’da mali müşavir, 2013 yılında bağımsız denetçi oldu. 2016’dan sonra TMSF bünyesindeki medya şirketlerinde genel müdürlük görevlerinde bulundu. Hâlen kendine ait ofisinde iş hayatına devam etmektedir. İş hayatının yanında meslek kuruluşlarında ve sivil toplum kuruluşlarında başkanlık, genel başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. 

Siyasi hayatında da; Saadet Partisinden bir, Adalet ve Kalkınma Partisinden üç olmak üzere İstanbul 2. bölgeden dört kez milletvekili aday adaylığı ve teşkilatlarda çeşitli kademelerde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 

“Beyazın Karanlığı” (2019), “Yüreğimin Kalemi Meçhulistan” (2021) adını verdiği iki şiir kitabı yayınladı. “Benim Adım Zeynep” ile (roman) , “Güneşin Çoçukları Biz” (deneme), “Aydınım Ampülüm Yok” (şiir) kitapları ile yeni eserleri üzerine çalışmaktadır.

“Değerlerimiz” programıyla televizyon programcılığı ve köşe Yazarlığı da yapmıştır. 

Evli ve üç çocuk babası olup İngilizce ve Arapçayı orta düzeyde bilmektedir.