MALATYA VALİSİ YAZICI: OKUYAN BİLİN...

MALATYA VALİSİ YAZICI: OKUYAN BİLİNÇLİ BİR NESİL İSTİYORUZ

28/08/2023

Konteyner kentteki kütüphane açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı, tüm konteyner kentlere kitaplıklar kurulacağını belirtti.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) tarafından yürütülen “Bir Kitap da Benden” projesi kapsamında, Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi'ndeki Rönesans 1 konteyner kentte kütüphane açıldı.

Kütüphane açılışındaki konuşmasında okuma alışkanlığı konusunda toplumun daha duyarlı olması gerektiğini belirten Yazıcı, Türkiye’de de okuma oranlarının yükseldiğini belirtti.

"Okuyan bilinçli bir nesil istiyoruz"

Okuyan bilinçli bir nesil arzuladıklarını aktaran Yazıcı, bunun gerçekleşmesi için çalışma yapan herkese teşekkür etti.

Tüm konteyner kentlere kitaplık kurulacağını belirten Yazıcı, “Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Rönesans Konteyner Kent’te kuruyor, biz tüm konteyner kentlere kitaplıklarımızı kuracağız. Kitap hediye etmeyi sizin vesilenizle biz de başlatmış olacağız. Okullarımızda da okumayı önemseyeceğiz. Kitap okuma alışkanlığıyla ilgili önümüzdeki yıldan itibaren çalışmalarımız olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Bir milyon kitabı çocuklarla buluşturmayı hedefliyoruz”

TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem ise, “Bir Kitap da Benden” kampanyası kapsamında öğrencilere kitap ulaştırmak istediklerini ve bir milyon kitabı çocuklarla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Vali Yazıcı ile Erdem, daha sonra çocuklara kitap dağıttı.

kütüphane açılışına Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Osman Kural, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem ile bazı kurum amirleri katıldı. (İLKHA)


 

https://dogruhaber.com.tr/images/23/34/malatya-valisi-yazici-okuyan-bilincli-bir-nesil-istiyoruz-67a076ef.jpg

Kaynak: https://dogruhaber.com.tr/haber/958378-malatya-valisi-yazici-okuyan-bilincli-bir-nesil-istiyoruz/

Galeri